Styczeń-Marzec 2017

ODNOWIONY ŻYRANDOL

W poniedziałek, 13 marca, zakończono prace przy odnowieniu żyrandola. Prac tych dokonała firma z Krakowa. Było to możliwe dzięki ofiarodawcy, rodzinie Głowa z Pawłowic, którzy sfinansowali renowację. Z pomocą także przyszli nasi parafianie, którzy pomogli w zdjęciu, przewiezieniu żyrandola oraz przy jego zawieszeniu i podłączeniu. W trakcie renowacji okazało się, że nasz żyrandol pochodzi z roku 1686, jak głosi data wybita na jednej z części. Jest więc o 100 lat starszy od naszego kościoła. Po odnowieniu prezentuje się naprawdę imponująco. (18 III)

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

W dniach od 4 do 11 lutego 2017 roku odbyła się pielgrzymka parafialna do Ziemi Świętej, w której wzięło udział 45 osób. Mieliśmy okazję przejść i niejako dotknąć miejsc, w których żył i działał Pan Jezus. Były to niezapomniane rekolekcje dla uczestników pielgrzymki. Słowa podziękowań kierujemy pod adresem ks. Piotra Nowickiego – pallotyna, który był przewodnikiem grupy i w piękny sposób przybliżył nam te wyjątkowe miejsca. (20 II)

KONCERT KOLĘD 29.01.2017r.

Już po raz ósmy w naszej świątyni odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu kapel ludowych. Wystąpiły: Kapela Helios z Sędziszowa, Kapela Całków z Zielonek i Kapela Mariusza Stradomskiego z Pawłowic. Koncert poprowadziła Sekretarz naszego Miasta i Gminy Pani Ewa Kubas-Samociuk. Wszystko to było możliwe dzięki organizatorom Radnym z terenu naszej parafii. Zobacz galerię. (31 I)

JASEŁKA

Uczniowie Gimnazjum w Boleścicach pod kierunkiem Pani Eweliny Błaszczyk zaprezentowali w naszej świątyni Jasełka Bożonarodzeniowe. Mogliśmy podziwiać oprócz zdolności aktorskich także talenty muzyczne i głosowe naszej młodzieży. Treść jasełek odnosiła się do dzisiejszego świętowania Bożego Narodzenia. Dziękujemy za trud przygotowań oraz piękny występ. Zobacz galerię. (18 I)

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2017

Po raz pierwszy w naszej parafii zorganizowaliśmy barwny Orszak Trzech Króli. Orszaki zbierały się w trzech wyznaczonych miejscach na ul.: Partyzantów, Polnej i Jędrzejowskiej, o godz. 10.00. Następnie przy śpiewie kolęd wyruszyły w stronę Rynku. Tutaj nastąpiło spotkanie i połączenie się Trzech Orszaków i wspólny przemarsz do kościoła. Trzej Królowie oddali pokłon narodzonemu Jezusowi oraz ofiarowali symboliczne dary: złoto, kadzidło i mirrę. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy świętej. Całość uroczystości pięknie swoją muzyką oprawiły orkiestry towarzyszące królewskim orszakom. Wszyscy uczestnicy orszaków otrzymali kolorowe papierowe korony na głowę. W rolę Mędrców ze wschodu wcielili się nasi Radni, którzy także zorganizowali swoje Orszaki. Tradycja rozpoczęta. Czekamy kolejnego święta Trzech Króli... Zobacz galerię. (8 I)