Styczeń-Marzec 2019

REKOLEKCJE - WIELKI POST 2019

Poprowadził - ks. Rafał Gudwański - Dyrektor Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowego Diecezji Kieleckiej "Betania" w Rabce-Zdroju

NOWE MEBLE DO ZAKRYSTII W KAPLICY

W dniach 11-12 marca br. zostały wykonane nowe meble do zakrystii  w kaplicy w Zielonkach. Cieszymy się teraz z przestronnej szafy 3x4 m oraz z nowego biurka. Wszystko co konieczne do funkcjonowania kaplicy znalazło teraz swoje miejsce a zakrystia zyskała na wyglądzie. Meble wykonała firma KARO z Wielkopola. (19 III)

MISTRZOWIE  POLSKI

W dniach 8-9 lutego b. r. w Kołobrzegu odbyły się XV Mistrzostwa Polski Księży w Futsalu, w których uczestniczyła także drużyna Diecezji Kieleckiej w składzie której gra dwóch księży z naszego miasta: ks. Tomasz Równicki - wikariusz z par. św. Brata Alberta i ks. Edward Giemza - proboszcz naszej parafii. Księża z Kielc zajęli pierwsze miejsce pokonując w półfinale księży z Diecezji Siedleckiej 3:1 oraz grając koncertowo w finale zwyciężyli najbardziej utytułowanych księży z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej 6:0. W składzie drużyny Diecezji Kieleckiej wystąpili: ks. Michał Kacprzyk (Chmielnik - parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny), Tomasz Równicki (Sędziszów - parafia Świętego Brata Alberta), ks. Edward Giemza (parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła  w Sędziszowie), ks. Dariusz Snochowski (studiuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim), ks. Grzegorz Pastorczyk (Koniecpol - parafia Trójcy Świętej, ks. Marek Łosak (Pińczów - parafia świętego Jana Apostoła i Ewangelisty), ks. Arkadiusz Pasoń (Busko-Zdrój - parafia Świętego Brata Alberta), ks. Stanisław Kostucha (Gnojno - parafia Świętego Jana Chrzciciela), ks. Mateusz Jędrocha (Stopnica - parafia Świętego Piotra i Pawła Apostołów). Gratulujemy! (12 II)

JUBILEUSZOWY KONCERT KOLĘD

Już po raz 10, tradycyjnie w ostatnią niedzielę stycznia, w naszym kościele odbył się Koncert Kolęd. Oprócz kapel ludowych, z uwagi na jubileusz, gościnnie wystąpili także Leszek Wawrzyła oraz Natalia Ryś. Kapela Całków z Zielonek, Kapela Stanisława Malickiego i Kapela Edwarda Goli wystąpiły podczas koncertu a podsumowaniem wszystkiego były dwa utwory ludowe zagrane tradycyjnie na zakończenie koncertu przez połączone kapele. Po raz drugi koncert został oprawiony światłem i efektami dymnymi za sprawą Szymona Muszyńskiego. Koncert, jak co roku, poprowadziła Pani Sekretarz naszego Miasta i Gminy Ewa Kubas-Samociuk. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Wacławowi Szarkowi oraz Radnym i byłym Radnym z terenu naszej parafii za inicjatywę i zorganizowanie koncertu. Zobacz galerię ...   oraz film           https://youtu.be/m3taPzovDWg     (29 I).

NOWE OGRZEWANIE

W dniach od 16 do 18 stycznia, w naszym kościele, firma Automatik z Torunia zamontowała nowe piece akumulacyjne sterowane elektronicznie. Po kilku dniach pracy pieców daje się zauważyć zmianę temperatury w naszej świątyni. Kubatura naszego kościoła, jego wychłodzenie oraz braki w ociepleniu stropu czy też nieszczelność okien są dużym wyzwaniem dla nowego ogrzewania. Pomimo wszystko jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych efektów działania nowych pieców. (23 I)

JASEŁKA W NASZYM KOŚCIELE

Uczniowie Gimnazjum w Boleścicach pod kierunkiem katechetki Pani Eweliny Błaszczyk w niedzielę, 13 stycznia, przedstawili w naszej świątyni Jasełka, których treść nawiązywała do dzisiejszego świętowania Bożego Narodzenia. Dziękujemy za trud przygotowań oraz piękny występ. Zobacz galerię... (15 I)