Październik-Grudzień 2022

Ruchoma Szopka Bożonarodzeniowa 2022

Po raz drugi przygotowaliśmy ruchomą szopkę bożonarodzeniową w naszej parafii. W tym roku szopka zyskała nowe figury oraz została ubogacona zdjęciami przedstawiającymi dawny Sędziszów. Nowością jest płynąca rzeka Mierzawa oraz Szkółka Bór z Boleścic. Znalazły się także nowe budynki a jakie zobaczcie sami... zachęcamy. Zdjęcia w Galerii a na żywo pół godziny przed każdą Mszą świętą i jak pozwala czas po Mszy świętej do 2 lutego. Zapraszamy!

Pamięci ks. Mariana Łuczyka

W kolejną rocznicę śmierci ks. Mariana Łuczyka, a w tym roku przeżywaliśmy także okrągłą 110 rocznicę urodzin, w naszym kościele w niedzielę 18 grudnia po Mszy św. o godz. 12.00 uczniowie Szkoły Podstawowej w Pawłowicach pod kierunkiem pań: Eweliny i Małgorzaty przygotowały montaż słowno-muzyczny, w którym przypomniały nam sylwetkę naszego byłego proboszcza. "Pamiętamy, bo jesteśmy mu ogromnie wdzięczni za dobro i Bożego ducha, jaki zaszczepił w parafii. Znał drogę do każdej rodziny, za nim szło miłosierdzie"- tak mówią o ks. Marianie Łuczyku parafianie.

Zobacz galerię...

Folder poświęcony pamięci ks. Mariana Łuczyka

W najbliższym czasie do domów w całym dekanacie sędziszowskim trafi przygotowany przez naszą parafię folder poświęcony ks. Marianowi Łuczykowi - Sędziszowskiemu Bratu Albertowi. Chcemy w ten sposób ocalić od zapomnienia jego postać - kapłana Bożego, pełnego miłości i dobroci, którą rozlewał wokół siebie. Foldery trafią także do wszystkich księży w naszej diecezji oraz w większej ilości do parafii w których posługiwał ks. Marian Łuczyk. Dziękujemy pani Ewie Kubas-Samociuk za opracowanie i panu Marcelemu Lipcowi za skład i pomoc w wydruku. (22 XII)

Kiermasz Adwentowy

Po raz siódmy zorganizowany został w naszej parafii Kiermasz Adwentowy. Podziękowanie kierujemy do wszystkich ofiarodawców, którzy wsparli nasz kiermasz swoją twórczością. Dziękujemy także zaangażowanym w zorganizowanie kiermaszu i przeprowadzenie pomimo trudnych warunków atmosferycznych. (12 XII) Zobacz galerię...

Św. bp Mikołaj

W niedzielę, 4 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 do naszej parafii przybył niecodzienny gość, który stara się co roku o nas pamiętać - św. bp Mikołaj, który słynie z dobroci. Kochają go dzieci ale i starsi spoglądają na jego osobę przyjaźnie... (8 XII) Zobacz galerię.

Noc (nie tylko) świętych

W przededniu uroczystości Wszystkich Świętych już po raz kolejny odbyło się w naszym kościele nabożeństwo poświęcone kultowi świętych, tym razem pod nazwą: "Gdyby wiara twa była wielka jak gorczycy ziarno". Zaproszona z terenu naszego dekanatu młodzież ale też i starsi mogli wspólnie wsłuchać się w życiorysy świętych, wśród których szczególnie zaakcentowany został wyniesiony niedawno na ołtarze błogosławiony Carlo Acutis (1991-2006).  Była także chwila na medytacje naszego powołania do świętości przed Najświętszym Sakramentem w adoracji oprawionej muzycznie. Dziękujemy organizatorom oraz zaangażowanej młodzieży. Zobacz galerię... (1 XI)

Odpust Matki Bożej Różańcowej

W niedzielę, 2 X, w naszej parafii przeżywaliśmy Odpust Parafialny z racji święta Matki Bożej Różańcowej. Naszym uroczystościom przewodniczył o. Florentyn – franciszkanin, pochodzący z naszej parafii, jak sam to przyznał, przed pół wiekiem ochrzczony został w naszej świątyni. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbyła się tradycyjna procesja eucharystyczna. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo a w sposób szczególny: Pocztom Sztandarowym OSP z terenu naszej parafii oraz druhów strażaków za pomoc w procesji eucharystycznej, KGW z Rożnicy, orkiestrze Pana Edwarda Goli i Mariusza Stradomskiego, organiście - Panu Jarosławowi oraz całej służbie liturgicznej ołtarza. /Zobacz galerię./ 4 X